slovenský    русский    english   

Lyžovanie - Jasná


Demänovská dolina - Lyžovanie - Jasná - 1

Lyžiarske stredisko Jasná sa nachádza 20 km od Liptovského Mikuláša, na kopcoch Nízkych Tatier. Najvyšším bodom je vrch Chopok, odkiaľ je možné zlyžovať ako po severných, tak aj po južnych svahoch až dole do Demänovskej doliny alebo až takmer na Horehronie.
Jasná vo patrí v posledných rokoch k najobľúbenejším a najnavštevovanejším lyžiarskym strediskám, známym nielen Slovákom, ale aj Čechom, Poliakom, Rusom a Ukrajincom. V posledných rokoch postupne pribúdajú aj Nemci a iné exotickejšie národnosti.
V stredisku Jasná Sever & Juh sa nachádza asi 29 vlekov a lanoviek s celkovou dĺžkou vyše 40km. Hlavné sú: * Ski centrum Záhradky
* Ski centrum Jasná
* Ski centrum Otupné

Zjazdové trate, kde patria:

* Ski centrum Srdiečko
* Ski centrum Kosodrevina

Väčšina tratí poskytuje prírodný sneh, ale v prípade potreby je k dispozícii aj technický sneh . V nedávnej dobe bolo pre extrémnych lyžiarov a snowboardistov vybudovaných niekoľko náročnejších tratí, skokov a prekážok.

Služby v stredisku, ktoré sú k dispozícii všetkým záujemcom:

* lyžiarska škola
* skiservis a požičovňa výstroje
* bufety, reštaurácie a bary priamo pri svahu
* bezplatné parkovisko s veľkou kapacitou

Ďalšie informácie o lyžovaní v Demänovskej doline a Jasnej a lyžovaní na Štrbskom Plese. .

Demänovská dolina - Lyžovanie - Jasná - 0Demänovská dolina - Lyžovanie - Jasná - 1Demänovská dolina - Lyžovanie - Jasná - 2Demänovská dolina - Lyžovanie - Jasná - 3Demänovská dolina - Lyžovanie - Jasná - 4

Ďalšie informácie:

Jasná Nízke Tatry

Lyžovanie v Jasnej

Lyžovanie na Štrbskom Plese

Skiurlaub in der Hohen Tatra